התקשרו עכשיו 04-8622257 | 054-812-70-07

התקשרו עכשיו
04-8622257
054-8127007


לדף הבית

שם:
טל:
מייל:

תוכן ההודעה

עורך דין אפוטרופוס

 

נדרש מינוי אפוטרופוס אפילו אם בן המשפחה דואג לכל מחסורו של החסוי

wheelchair-908343 640 "אינני חושבת שצריך למנות לבעלי, אפוטרופוס, הרי אני אשתו"...

"איני חושב שצריך מינוי של אפוטרופוס לבננו, כי אנחנו ההורים שלו"..

לאחרונה שמעתי טענות אלה מאנשים שהגיעו אלי למשרד, לאחר שהגישו עורכי דין מטעמם בקשה למינוי אפוטרופוס, אבל הם היו משוכנעים במקביל לבקשת האפוטרופוסות אין צורך בהליך הפורמלי הזה, כיוון שהמדינה איננה צריכה להתערב בחיי המשפחה, ואין לה "בעלות" על הבעל של האישה, וכל עוד היא אשתו של האיש, אין צורך לקבוע לו אפוטרופוס, אפילו לא אותה עצמה, כי היא: "בלאו הכי אני דואגת לו, לכל מה שהוא צריך"..

קרא עוד...

אפוטרופוס לילד לכל החיים???

או מה קורה בגיל 18, למי שהיה קטין??

person-812796 640"אינני יודע מה רוצים מהחיים שלי. הבת שלי הייתה צעירה, חסרת ישע, היא מטופלת על ידי ועל ידי אשתי, והגשנו בקשה להיות אפוטרופוסים שלה, וכך גם ביקשנו קיצבה מביטוח לאומי בגלל הנכות שלה ברגליה, שמונעת ממנה ללכת או לתפקד.

הבת שלי, כיום מעל לגיל 18, מבינה עניין ויכולה לעשות כל דבר, המגבלה שלה ברגליים איננה קובעת שהיא בעלת מגבלה בראש".

קרא עוד...

מי יהיה האפוטרופוס של החסוי במות ההורים, כשאין לו אחים או משפחה?

doubt-623847 640אחת השאלות הקשות ביותר שמטרידה הורים לחסוי – אדם שדרוש לו אפוטרופוס על גופו ורכושו, בפטירת הוריו היא, מי יהיה אפוטרופוס על הבן שדרוש לו אפוטרופוס והוא במצב של פסול דין.

הורים נוטים למנות בצוואות את קרוב המשפחה המוכר והידוע ואשר אפילו מביע את הסכמתו להיות האופוטרופוס על החסוי – האוטיסט או פגוע הנפש, או הפגוע באופן אחר פיזית וקוגניטיבית שאינו מסוגל לכלכל את ענייניו כנדרש.

קרא עוד...

"אפוטרופוס קרוב על אם, מרחוק . בן בצפון, עורך דין בחיפה ואם במרכז"

dependent-441406 640"אני גר ביישוב ליד נהריה", אמר לי המכר שלי. אמי גרה באזור המרכז, ואחיותיי גם הן גרות שם. אני רוצה להגיש בקשה למינוי שלי כאפוטרופוס על אמי", המשיך ...." מאחר שאני סומך עליך, אני יודע שאתה עורך דין שמטפל במינוי אפוטרופוס כשהמשרד שלך גם בחיפה וגם בקריות, ואוכל להגיע אליך בקלות לכל נושא שאצטרך בעניים האפוטרופוסות לשיחות בארבע עיניים".

אבל, הבעיה שבית המשפט יהיה במרכז, באזור תל-אביב, אמי תמשיך לגור באזור תל אביב, הדיונים יהיו שם. אם כך מה עלי לעשות?

קרא עוד...

אח כאפוטרופוס על אח או אחות חסויים

family-286247 640חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופוס תשכ"ב – 1962 קובע בסעיף 8 כי מי שמתמנה לאפוטרופוס על חסוי הוא "בן זוגו או קרובו"...

ומה קורה כשמדובר בבוגר מעל גיל 18 אך שאין לו בן זוג אלא הורים ואלה אינם מעונינים להיות האפוטרופוס שלו?

קרא עוד...

אפוטרופסות: הוצאות עבור חסויה? האם על חשבון הירושה?

o-mani-644040 640מה קורה כשיש הוצאות טיפול לחסויה, ויש דירה שהובטחה לבן משפחה אחד מתוך כמה קרובים?

מה עושים כשאם לשתי אחיות מודיעה, ואף עורכת צוואה לטובת נכד אחד מתוך ארבעה נכדים?

האם ניתן למנוע מהאם להוריש בצוואה לנכד אחד, מתוך ארבעה נכדים?

מה קורה כאשר האם, בשל מצב בריאותי מנטלי ופיזי מגיעה לבית אבות ונדרשות הוצאות עתק לתשלום לבית האבות שבו היא נמצאת? מי יישא בהוצאות העצומות?

קרא עוד...

תהליך מינויי אפוטרופוס על גוף ורכוש לגבי אדם שהוא חסוי איננו אוטומטי

grandfather-506348 640

הכרזת אדם כפסול דין, חסוי או שדרוש לו אפוטרופוס, תהיה, "מחמת מחלת נפש או ליקוי בשכלו, אינו מסוגל לדאוג לעניינים" "...רשאי בית המשפט לבקשת בן זוגו או קרובו או לבקשת היועץ המשפטי לממשלה או בא כוחו ולאחר ששמע את האדם או נציגו להכריזו פסול דין". סעיף 8 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תשכ"ב 1962.

כך גם לגבי אדם מבוגר, שמגיע למצב של אלצהיימר וחוסר יכולת לנהל את חשבון הבנק שלו כשמבחינה מנטלית ופיזית דרושה לו השגחה.

"אפוטרופוס על אבא שלי? אין סיכוי" אמרה לי הלקוחה בביטול כשהגיעה למשרדי. "אח שלי לא יהיה אפוטרופוס על אבא שלי, לא על רכושו ולא על נפשו"...

קרא עוד...

הצד האפל של האפוטרופסות

man-416470 640חוק הכשרות והאפוטרופוסות מתייחס למצבים בהם יש למנות אפוטרופוס: בנוסף לאפוטרופוס לקטין, נדרש לאדם אפוטרופוס כאשר הינו פסול דין. וזאת, כפי שמוגדר בסעיף 8 לחוק:

"אדם שמחמת מחלת נפש או ליקוי בשכלו, אינו מסוגל לדאוג לעניינים"

קרא עוד...

פסילת מינוי אפוטרופסות, באין הסכמה במשפחה

כשאדם, בשל היות גילו מבוגר, או אם בריאותו הידרדרה, באופן שאיננו מסוגל לנהל לבד את עניניו, קרוביו שהם בני משפחתו, מתלבטים מה לעשות כדי שיזכה לטיפול הרפואי והעניני הטוב ביותר. הדרך הטובה ביותר היא שבני המשפחה נערכים ועורכים תוכנית כיצד יתנהלו חייו של אותו אדם, באופן הבריא והטוב ביותר. זאת כאשר האיש במצב שאין כוחו במותניו וכאשר המצב הקוגניטיבי שלו לקוי. 

human-189282 640

כשהמבוגר או המבוגרת, אינם מתפקדים, מבחינת החשיבה שלו, והיכולת התפקודית שלו לקויה, בני המשפחה יטרחו, ויחשבו על פתרון הולם בבית אבות או שיישאר בבית עם סיוע של מטפל או מטפלת בבית.

לרוב קיים צורך בהשגחה תמידית צמודה, ויש לנהל את כספו, את הקניות שהוא אמור לעשות כדי לאכול ארוחות סדירות, נטילת תרופות, או קניית בגדים וכל הצרכים היומיומיים המקובלים. כדי שתהיה אפשרות לטפל בחשבונותיו וכספיו, ועל מנת שיוכלו להוציא כספים עבורו בעת הצורך, פונים אל בית המשפט לעניני משפחה לקבל מינוי כאפוטרופוס, אחראי, על גופו ורכושו של החסוי.

קרא עוד...

אפוטרופוס לחסויים ופסולי דין - קבוע או זמני?

בית המשפט לענייני משפחה קובע, שלפסול הדין או לחסוי ימונה אפוטרופוס. המינוי נעשה בהסתמך על חוות דעת או קביעה של רופא. בתהליך מעורבים גם עובדי הרווחה, שעל סמך ההערכה הסוציאלית שלהם, נקבע מי ימונה כאפוטרופוס. יחד עם זאת, עולה השאלה: האם המינוי של בית המשפט לחסוי או ופסול הדין, של האפוטרופוס, הינו לצמיתות.

human-415398 640

השאלה לגבי המינוי לצמיתות או באופן זמני משמעותית. וזאת, כי מינוי האפוטרופוס משמעו לשלול מהחסוי את זכויותיו לפעול באופן עצמאי. הפעילות העצמאית הינה בכל תחומי החיים: רכישת דירה, ניהול חשבון בבנק, רכישת מכונית, ניהול נכסים, שכירת דירה או מעבר לבית אבות. נובע מכאן שהאפוטרופוס שולט על כל החלטותיו ומעשיו של החסוי/פסול הדין.

חשוב לראות, כי לכוח המוענק לאפוטרופוס, ישנם לעיתים קשיים, מנקודת הראות של פסול הדין. פסול הדין עשוי להיות אדם שרמת תיפקודו הקוגניטיבי או צלילות דעתו מוגבלים מאוד. יחד עם זאת, ישנם גם חסויים שאומנם אינם מסוגלים לנהל את עניניהם, אבל מבינים שאדם אחר, האפוטרופוס, תופס את מקומם. חסויים אלה מבינים שאבדו להם השליטה והעצמאות, והכוח נמצא בידי אדם אחר.

לפיכך, מתנגדים חסויים בעלי יכולת הבנה, שאחר מנהל את עניניהם, להביע התנגדות, להימנע משיתוף פעולה עם האפוטרופוס, ולחוש כעס והתמרמרות על שלילת השליטה בעניניהם.

קרא עוד...

8/6/2021.   המשרד של עו"ד יואב צח וכס עבר ב 15/1/2021 מרחוב העצמאות 54 בחיפה אל שד' הפלי"ם 7, בניין הפניקס בחיפה, ליד קריית הממשלה. המשרד בקריית ביאליק, ברחוב רחל 4, איננו פועל. בברכה,   עו"ד יואב צח וכס

עו"ד יואב צח מסייע לחיילות וחיילים שקיבלו שיבוץ בצה"ל, שאיננו תואם את יכולותיהם והישגיהם. קורה שמשבצים "לא לפי צורכי הצבא", כאשר מי שלמד 5 יחידות מחשב בהצטיינות מוצבת כטבחית, כשאין לה רקע בנושא והיכולות שלה הרבה מעבר לתפקיד של טבחית. קורה גם שמציבים כתצפיתנית מי שאיננה מסוגלת לשבת שעות מול מסך, אבל למדה והוכשרה באימוני ספורט להיות מדריכתירונים. אני פונה למערכת הצבאית  על מנת שיבדקו מחדש לאור התעודות של החיילת או החייל, ומנסים יחדיו לגרום לשינוי השיבוץ הלא מותאם. עו"ד יואב צח וכס

הציבור מוזמן לקרוא את המאמרים החדשים שנוספו לאתר. 

 

 

28/10/15

באתר זה קיימים 123 מאמרים שכתב עו"ד יואב צח וכס.המאמרים  מתחומים שבהם עוסק עורך דין יואב צח וכס. מתחומים רבים של חיי היום יום.

ניתן להעזר בהם כבסיס לטענות משפטיות. המאמרים נכתבו על סמך ניסיון של עורך דין יואב צח וכס בבתי משפט, בהסתמכות על מאמרים וספרות משפטית ענפה, כשכל האמור במאמר על סמך ייצוג שייצג לקוחות. 

עו"ד יואב צח וכס 

 

 


 

12/08/2015

מפורטל נכי צה"ל- התגמולים שמשולמים לפי אחוזי הנכות, לנכי צה"ל.

______________________________________________________________________________

12/08/2015

ראיון עם עו"ד יואב צח - הטיפול שהעניק אגף השיקום לחייל צה"ל ששתי רגליו נקטעו

  _________________________________________________________________________________

20/7/2014

ראיון עם עו"ד יואב צח - על גישור משפחתי


 

10/7/2014

ראיון רדיו עם עו"ד יואב צח - על העלמות של 14,000,000 ₪ ששייכים למשוחררי צהל בהתאם לחוק הפיקדון של חיילים משוחררים


 

 

 

20/02/14

נכה תובע את חברת החשמל - כתבה בוואלה


 

 27/01/09

עו"ד יואב צח וכס בבג"צ: "מישהו היה צריך למות כדי שמשהו יזוז"


שם:
טל:
מייל:

תוכן ההודעה

עורך דין ירושות | עורך דין עיזבון
קרית ביאליק: רחל 4, טל’ 04-8721480 | חיפה: העצמאות 54, טל’ 04-8622257 | פקס: 04-8622292
נייד יואב: 054-8127007 | מייל: joabzach@gmail.com

 

האמור באתר אינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף ליעוץ משפטי הניתן ע"י עורך דין.

יואב צח וכס - עורך דין, נוטריון ומגשרC כל הזכויות שמורות

בניה - שמרת מחשבים - בנייה ניהול ותחזוקת אתרים