התקשרו עכשיו 04-8622257 | 054-812-70-07

התקשרו עכשיו
04-8622257
054-8127007


לדף הבית

שם:
טל:
מייל:

תוכן ההודעה

הבעל נהרג במהלך שירותו הצבאי: האם האלמנה מוכרת מיידית / בקלות כאלמנת צה"ל?!

הבעל נהרג במהלך שירותו הצבאיהשכל הישר אומר "בוודאי! אם הבעל שירת בצה"ל – אלמנתו הינה אלמנת מלחמה".

אולם מניסיוני בטיפול בנכי צה"ל ובמשפחות שכולות כארבעים שנה, ידוע לי שהמציאות הינה מורכבת, וההכרה בזכויות איננה אוטומטית. במקרים רבים הנני מנהל מאבקים קשים וממושכים מול משרד הביטחון, כדי להביא להכרתה כאלמנת צה"ל.

באחד מיני מקרים רבים, שירת אבי (שם בדוי) בצבא קבע באיזור יהודה ושומרון. באחד הערבים, נהג אבי במכוניתו מהבסיס לביתו. בדרך ארעה תאונת דרכים קטלנית, ואבי נהרג סמוך לביתו.

אבי נמצא במכונית לבוש בבגדים אזרחיים. טענת משרד הבטחון הייתה, שאבי היה בביתו, ונהג בבגדים אזרחיים כדי לנסוע לבלות. הם דחו את דברי האלמנה שהתאונה התרחשה בעת חזרתו של אבי הביתה. עדים שהביאו בני המשפחה מהיחידה וכן אנשים נוספים שראו אותו בדרך, השאירו את קצין התגמולים דבק בעקשנות בעמדתו: "מדובר בחייל שהיה בחופשה, ולכו מותו לא קשור לצבא" למרות שאבי שירת בצבא קבע, ולמרות העדויות שהבאנו כי באותו ערב נסע הביתה, דחה קצין התגמולים את התביעה שלו, אותה הגשתי.

העדים נחקרו בבית המשפט בועדת ערעורים על החלטת קצין התגמולים. גם הועדה קבעה שאין מדובר במי שנהרג במהלך שרותו הצבאי. טענת המשפחה שנתמכה על ידי מפקדיו, הייתה שאבי לבש בגדים אזרחיים ונהג במכונית אזרחית, כדי לא להסתכן מפגיעת מחבלים באזור יהודה ושומרון.

למרבה הפלא, הסבר זה לא שיכנע את ועדת הערעורים. למרות שנידחו הטענות שהעליתי בבית המשפט, עודדתי את האלמנה והורי החייל - תוך אמונה בצידקת טענות המשפחה – שניפנה לערעור בבית המשפט המחוזי בחיפה.

הבנתי עד כמה חשובה לבני המשפחה הכרתו כחלל צה"ל, מעבר לזכויות המגיעות להם.

בית המשפט המחוזי בחן בזהירות את הטענות שהבאתי בפניו. בתחילה הובעה תמיהה, שאני פונה בפעם השלישית, בלי לוותר על עמדתי. אולם עקב העיון המדוקדק בטענות, פסק בית המשפט המחוזי שיש ממש בטענות:

בית המשפט השתכנע שהעובדה שאכן נסע החייל מהבסיס ביהודה ושומרון לביתו בבגדים אזרחיים, איננה מוכיחה שהיה בחופשה, אלא שנקט באמצעי זהירות ראויים. בית המשפט המחוזי קבע באופן ברור וחד משמעי, שהחייל שנהרג בדרך לביתו הינו חלל צה"ל.

כך זכתה אלמנתו להיות מועכרת כאלמנת צה"ל. בנוסף לכך זכו ילדיו להכרה כיתומי צה"ל, וכן הוריו הוכרו כהורים שכולים. היחס אליהם וכן כל הזכויות היו כאל משפחה שכולה.

8/6/2021.   המשרד של עו"ד יואב צח וכס עבר ב 15/1/2021 מרחוב העצמאות 54 בחיפה אל שד' הפלי"ם 7, בניין הפניקס בחיפה, ליד קריית הממשלה. המשרד בקריית ביאליק, ברחוב רחל 4, איננו פועל. בברכה,   עו"ד יואב צח וכס

עו"ד יואב צח מסייע לחיילות וחיילים שקיבלו שיבוץ בצה"ל, שאיננו תואם את יכולותיהם והישגיהם. קורה שמשבצים "לא לפי צורכי הצבא", כאשר מי שלמד 5 יחידות מחשב בהצטיינות מוצבת כטבחית, כשאין לה רקע בנושא והיכולות שלה הרבה מעבר לתפקיד של טבחית. קורה גם שמציבים כתצפיתנית מי שאיננה מסוגלת לשבת שעות מול מסך, אבל למדה והוכשרה באימוני ספורט להיות מדריכתירונים. אני פונה למערכת הצבאית  על מנת שיבדקו מחדש לאור התעודות של החיילת או החייל, ומנסים יחדיו לגרום לשינוי השיבוץ הלא מותאם. עו"ד יואב צח וכס

הציבור מוזמן לקרוא את המאמרים החדשים שנוספו לאתר. 

 

 

28/10/15

באתר זה קיימים 123 מאמרים שכתב עו"ד יואב צח וכס.המאמרים  מתחומים שבהם עוסק עורך דין יואב צח וכס. מתחומים רבים של חיי היום יום.

ניתן להעזר בהם כבסיס לטענות משפטיות. המאמרים נכתבו על סמך ניסיון של עורך דין יואב צח וכס בבתי משפט, בהסתמכות על מאמרים וספרות משפטית ענפה, כשכל האמור במאמר על סמך ייצוג שייצג לקוחות. 

עו"ד יואב צח וכס 

 

 


 

12/08/2015

מפורטל נכי צה"ל- התגמולים שמשולמים לפי אחוזי הנכות, לנכי צה"ל.

______________________________________________________________________________

12/08/2015

ראיון עם עו"ד יואב צח - הטיפול שהעניק אגף השיקום לחייל צה"ל ששתי רגליו נקטעו

  _________________________________________________________________________________

20/7/2014

ראיון עם עו"ד יואב צח - על גישור משפחתי


 

10/7/2014

ראיון רדיו עם עו"ד יואב צח - על העלמות של 14,000,000 ₪ ששייכים למשוחררי צהל בהתאם לחוק הפיקדון של חיילים משוחררים


 

 

 

20/02/14

נכה תובע את חברת החשמל - כתבה בוואלה


 

 27/01/09

עו"ד יואב צח וכס בבג"צ: "מישהו היה צריך למות כדי שמשהו יזוז"


שם:
טל:
מייל:

תוכן ההודעה

עורך דין ירושות | עורך דין עיזבון
קרית ביאליק: רחל 4, טל’ 04-8721480 | חיפה: העצמאות 54, טל’ 04-8622257 | פקס: 04-8622292
נייד יואב: 054-8127007 | מייל: joabzach@gmail.com

 

האמור באתר אינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף ליעוץ משפטי הניתן ע"י עורך דין.

יואב צח וכס - עורך דין, נוטריון ומגשרC כל הזכויות שמורות

בניה - שמרת מחשבים - בנייה ניהול ותחזוקת אתרים