התקשרו עכשיו 04-8622257 | 054-812-70-07

התקשרו עכשיו
04-8622257
054-8127007


לדף הבית

שם:
טל:
מייל:

תוכן ההודעה

"גניבת זרע" כיצד למנוע את התופעה?

 

boyfriends-938087 640אחד הנושאים הסבוכים שהשופטים לענייני משפחה מתלבטים בהם, הוא המצב בו ישנה "גניבת זרע", כאשר מוכח מעבר לכל ספק, שבחור פוגש בבחורה לקיום יחסי מין ולא על מנת שתיכנס האישה להריון ותלד את ילדם המשותף.

הפסיקה וההתייחסות הינה קטגורית כלפי הבחור, והטענה הניצחית של בתי המשפט היא: "ייזהר הקונה". כלומר, אם הגבר נכנס למיטה עם בחורה והיא אומרת לו שלקחה אמצעי מניעה – גלולה, ולא עשתה זאת, היא גוללת אליו את האחריות, כי לא נקט באמצעי הזהירות הדרושים והינה אתרע מזלו, ונולד לזוג ילד או ילדה.

אינני מתייחס למצב שבו שני בני הזוג מופתעים מהתוצאות שילדה, התייחדותם והסקס הנפלא שהיה להם והנה האישה כמו הגבר מופתעת לגלות שהיא בהריון. אני מתייחס כאן למצב בו האישה מלכתחילה מפילה את הבחור במיטה וב"פח" שהוא הכנסתה להיריון.

מה הצידוק שבו מצדיקים בתי המשפט את דרך הרמייה בו נוקטת "גונבת הזרע" ומדוע אינם מתייחסים בתי המשפט לכך שהאישה שיקרה לגבר המתלהב? החיים של "האדם השלישי", הילד או הילדה פרי בטנה של האישה, איננו צריך לסבול מכך שלא ננקטו אמצעי זהירות חיוניים והדרושים על ידי שני הצדדים. האישה כי לא רצתה להימנע מלהיכנס להריון בכוונת מכוון, והגבר כי סמך על האישה ולא לקח קונדום, כלומר אמצעי מניעה למניעת הופעת "האדם השלישי" בסיפור של הסקס של הגבר והאישה.

קרא עוד...

ניכור הורי או ניקור הורי?

 

boy-928655 640האם בעת ניכור ראוי להשתמש בסנקציה של הפחתת מזונות? שליחה לכלא?

במהלך הרצאה בלשכת עורכי הדין בחיפה, במרץ 2016, הרצתה השופטת הילה גורביץ מבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, על נושא המשמורת של האם, המשמורת המשותפת והתעכבה על נושא הניכור ההורי. כשהתייחסה לניכור ההורי, דנה במצבים השונים בהם האב או האם מפנים את זעמם של הילדים כלפי ההורה האחר. כך יוצרים ניכור הורי.

בשיחה עלו השאלות הקשות לגבי התנהגות ההורה המנכר, והסרבנות שלו להכיר בכך שיש להימנע מהניכור, כיוון שהנפגע העיקרי "שנקרע" רגשית ונפשית הוא הילד, אם ישנו ילד אחד או ילדה או ילדים אם יש.

המצב של מניעת קשר עם ההורה האחר, הכנסת הרצון לתודעה של הילד או הילדים שלא לראות את ההורה האחר, האמירה "הייתי רוצה שתמות" או "הייתי מעדיף למות ושלא תהיי האמא שלי" הוא מסוכן ויוצר פגיעה נפשית חמורה בילד.

קרא עוד...

דמי מזונות לקטין, כאשר האב מתכנן לנסוע לחו"ל

jet-539601 640כיצד יכולה לפעול האם, שילדיה מקבלים מזונות מהגרוש (או הפרוד) שלה, אבי ילדיהם המשותפים? וזאת, כאשר האב מתכנן לנסוע לחו"ל לתקופה ממושכת, שסופה אינו ידוע? ביחוד, כאשר האב מתעתד להתנער מאחריותו, כמי שחייב לשלם את המזונות והוצאות נוספות לילדים.

האם, הגרושה (או הפרודה), מרגישה חרדה, כאשר נודע לה בעקיפין, שאבי ילדיה מתכוון לנסוע לחו"ל, כדי לעבוד שם, לברוח מנושים, או לחמוק מאחרית כלפי הילדים. המזונות אמורים להיות משולמים בקביעות, מידי חודש בחודשו, עד שיגיעו לגיל 18 או 21. וזאת, על פי הסכם הקיים בהסתמך על חוק המזונות.

קרא עוד...

ערב שישי עם חברים מהכיתה או להיות אם אבא?

 

swimming-pool-765312 640מאוד חשוב שילדים להורים גרושים, יחיו חיי שגרה, כמו משפחה שבה שני ההורים יחד.

מאוד חשוב שילד שנמצא במסגרת חינוך מסוימת יפתח קשרי חברות עם ילדים אחרים, להשתתף בחוגי העשרה כמו ג'ודו, כמו טניס, או כדורגל.

בפסק דין של השופטת אספרנסה אלון, בית המשפט המחוזי בחיפה, דנה השופטת בנושא הזה. בענ"א – המערערת א.פ. נגד: 1] ר.פ. 2] המח' לשרותים חברתיים 3] אופוטרופוס לדין, לנגד עיניה היה ערעור של אם, שהילדים אצלה במשמורת קבועה, ואילו אצל האב הם היו אמורים להיות בימי חמישי, ושישי, אצל האב, כל שבועיים לסירוגין.

קרא עוד...

סרבנות גט - כלי נשק של נשים וגברים

portrait-119851 640

סרבנות גט היא דרך לאחוז בכוח בבן/בת הזוג, בלי לאפשר לסיים את חיי הנישואין. לסרבנות הגט אופיינים חיי נישואין בהם אין בפועל זוגיות ממשית וחיי אישות, אלא היתקעות עקב סרובו של אחד מהשניים לתת גט. תהליך השיחרור מהגט מתארך ומסתרבל, ולעיתים נמשך שנים רבות. בן/בת הזוג אינו מאפשר הפקעת הנישואין, ולכן נשאר המסורב נשוי, ואינו יכול להינשא מחדש. על פי ההלכה: על הבעל לתת מרצונו את מסמך הגירושין לאשתו, אולם הוא יכול להתחמק בדרכים מתוחכמות ממתן המסמך. כגון: בריחה לחו"ל, טענות לשלום בית ואהבה לאשתו, ועוד. על האישה לקבל את הגט, גם אם היא סרבנית גט.

קרא עוד...

צו הגנה על פי החוק למניעת הטרדה מאיימת

צו הגנה על פי החוק למניעת הטרדה מאיימתכידוע, יכול בית המשפט לענייני משפחה לתת צו במעמד צד אחד על פי החוק למניעת הטרדה מאיימת התשס"ב -2001 בעת שמבקשת אישה צו הגנה כנגד בעלה בין אם הוא גר איתה באותו בית ובין אם לאו.

הצו יכול שיקבע הרחקה של הבעל מביתו בעת טענה שהיה אלים או איים, ונקבע שיימנע מלהתקרב לבית ויימנע מלאיים לעקוב אחר תנועותיה ואף להרחיק את הבעל או בן הזוג מילדים משותפים של בני הזוג כשהם נמצאים בחזקת האם.

צו הגנה – קיימת זהירות רבה בבתי המשפט כאשר מובאת בפניהם הבקשה למתן צו הגנה והרחקה של הבעל מהבית ומהילדים כשמועלית טענה כזו במעמד צד אחד בפני בית המשפט.

קרא עוד...

מעבר מגורים באופן חד צדדי עם הילדים בעת גירושין

custom-home-291660 640"אני לא יכולה יותר לגור במקום שאני גרה כיום בשכירות. השכירות מאוד יקרה כאן ואני מעוניינת קרוב לעיר בה הילדים מקבלים את הטיפול שהם צריכים. רק שהם בערך 40 ק"מ רחוקים מהמקום בו גר האב". אמרה לי הלקוחה שלי, והסבירה שהנסיעות הארוכות הלוך ושוב משך 2 פעמים בשבוע, גם הן עולות כסף רב, ומכאן רצונה לעבור.

הפניה אל הבעל לא הניבה תוצאות חיוביות, כיון שהוא התעקש שהאישה תישאר במקום בו הוא גר, באותו יישוב שהוא גר כדי שהילדים יהיו קרוב אליו.

הסברתי לה שישנם שופטים שדוגלים בגישה שאישה שמעוניינת לפתח קריירה משלה זוכה לאהדה וכשהיא עוברת, בית המשפט מקבל זאת בהבנה. לעומת זאת יש שופטים שיתנגדו לרצון האם, ולכך שהילדים עוברים ליישוב מרוחק אחר – מרחק של 40 ק"מ, ואולי אף יחייבו אותה כיון שהיא יזמה את המעבר להביא את הילדים אל האב, שלא שינה את מקום המגורים ואף התנגד לכך.

קרא עוד...

משמורת משותפת בעת ולאחר הגירושין

 משמורת משותפת בעת ולאחר הגירושיןבגירושין או בתהליך הפרוד כבני זוג מהווים שינוי משמעותי במבנה המשפחה. בעיקר בא השינוי לידי ביטוי בקרב משפחות בהן עובדת האשה פחות שעות מבעלה: עסוקה יותר בגידול הילדים ובחינוכם, ונמצאת איתם שעות רבות יותר.

דווקא בעת הגירושין או לקראתם מתעורר אצל חלק מהאבות צורך חזק יותר לשהות עם ילדיו, ולהיות מעורב יותר בגידולם. וזאת מכיוון שהמשפחה מתפרקת, ולאב רצון להיות נוכח ומשמעותי בחיי ילדיו, הרבה יותר מאשר בעבר,כשחלוקת התפקידים הייתה אחרת בינו לבין אשתו. מצד שני, מושמעת על ידי נשים רבות הטענה, שהבעל לא היה מעורב בגידול ילדיו, והוא חסר ידע ויכולת לעשות זאת, ומטרותיו מניפולטיביות. הגבר דורש לקיים משמורת משותפת עם אם ילדיו, זוכה

קרא עוד...

12 במאי 2014

לכבוד

כבוד השופטת הילה גרסטל

נציבות הביקורת על מערך התביעה

ומייצגי המדינה בערכאות, משרד המשפטים,

ת.ד. 29216

תל-אביב 6129102

שופטת נכבדה,

הנדון: התעלמות הפרקליטות והמשטרה מתלונות שווא של נשים על אלימות מצד בעליהן במהלך גירושין. jail-429633 640

1. אחת התופעות המדאיגות בתחום הגירושין הינה: תלונות שווא על אלימות, אותן מגישות נשים כנגד בעליהן, בתהליכי גירושין קשים וקונפליקטואליים. לעיתים קרובות, מניעים עורכי הדין של הנשים, להגיש תלונות שווא, כדי להחליש את הבעל, ולגרום לו לוותר על זכויותיו, לעזוב את הבית ולעיתים לוותר על הקשר עם ילדיו.

קרא עוד...

דו"ח מהרווחה - על מה יש להקפיד

מבצע "צוק איתן" נערך בעזה. חיילי צה"ל לוחמים ומשמידים את משגרי הטילים.

דוח מהרווחה - על מה יש להקפיד

לפי חוק נפגעי פעולות איבה, כשנפגעים אנשים מפעילות של ארגוני טרור, הרי שיוכר מי שנפגע כנפגע פעולות איבה, ונכותו תיבדק בועדות של המוסד לביטוח לאומי, הועדות יבדקו מהות הפגיעות והאחוזים לצידן.

במשך שנים רבות נדרשו מי שנפגעו על ידי ערבים להוכיח לאיזה ארגון טרור המחבלים שייכים. והנה במשפט שייצגתי את מר דניאל רוזן, נהג מונית שנחטף על ידי ארבעה ערבים שהאחד מהם מג'נין, וניסו לרצוח אותו, קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב, כי האיש יוכר כנכהפעולות איבה בשל פגיעות קשות בגופו על ידי אנשים שצעקו "איטבח אל יהוד".

קרא עוד...

"אני מוותרת על דמי מזונות, למען הגירושין"divorce-156444 640

בהליך הגירושין נוטות נשים רבות, שמגיעות אלי להתייעצות, לוותר על מזונות הילדים. מטרתן לזרז לכאורה, את הליך הגירושין.

"אני נמצאת בפלונטר של הגירושין כבר כשנתיים", אומרת לי הילה בת ה-35, אם לשני ילדים בני שש וארבע. "רמי רוצה כבר להתגרש, אבל תשלום המזונות לילדים המשותפים שלנו, מהווה מכשול. רמי, מסרב לשלם עבור ילדנו המשותפים מזונות. נמאס לי כבר להיאבק איתו, ונראה לי שזאת הדרך היחידה להשיג כבר גירושין...." 

קרא עוד...

ביקורת על תיאום הורי לפי צו בית המשפט

picnic-644278 640 

עובד רווחה או מטפל פרטי.

התיאום על פי הגדרתו, הוא כאשר ישנן החלטות של בית המשפט לגבי המחלוקות בין בני הזוג, בנושאים העקרוניים כמו חלוקת רכוש, דמי מזונות ילדים, אך נותרו שאלות ובעיות שבני הזוג חלוקים לגביהם ודרך של "תיאום" כוונות ורצונות שלהם עשויה להועיל לזוג שהתגרש להגיע לסיכומים ברורים וטובים תוך שקילה משותפת של רצונותיהם של הצדדים.

קרא עוד...

ההיבט המשפטי של ניכור סבא וסבתא

ניכור כלפי הסבא והסבתא עלול להתרחש במהלך גירושין קונפילקטואליים, מתוך צורך לפגוע בבן הזוג ובני משפחתו.

couple-579172 640

לעיתים מופיע הניכור כלפי הסבא והסבתא, כאשר אחד ההורים נפטר או נמצא בחו"ל, ורואה לעיתים רחוקות את ילדיו. כעסים שישנם כלפי החם או החמות יבואו במקרים הללו בהקצנה לידי ביטוי. לרוב ההורה המנכר הינו האם, המנהלת ביד רמה את חיי הילדים, חדורה בתחושות נקם, וזקוקה לשליטה רבה על חשבון ילדיה.

הזעם כלפי בן-הזוג מועבר כלפי הילדים ומושתלים אצלם רעיונות חסרי בסיס במציאות שההורה או הסבא והסבתא (של אותו הורה) עלולים לפגוע בו. חשוב להדגיש שאין בסיס במציאות במקרים הללו לתפישות העוינות המושתלות במוחות של הילדים.

קרא עוד...

מה הזכויות של אשה שילדה ילד מגבר נשוי?

"אני ממש מיואשת" אמרה לי הבחורה הצעירה שבאה לפגישת התייעצות כדי שאייצג אותה. "נכנסתי להריון מגבר נשוי שהיו לי איתו כמה פגישות. הוא הציף אותי במתנות, ביחס חם ואהבה, עד שנכנסתי להריון ואז הכל התחיל. ילדתי את הילד לפני חודש וכשפניתי אליו הוא פשוט טרק לי את הטלפון בפנים".

beach-323453 640הבחורה הצעירה הרגישה שכל עולמה חרב, שאין לה למי לפנות. משפחתה הפנתה לה עורף והיא אמורה להתמודד עם המצב החדש לבד.

"כשפניתי אליו מטלפון אחר, ואמרתי לו שאני רוצה שנדבר איך לגדל את הילד, הוא אמר לי הכל באשמתך ובאחריותך, איך לך מה לפנות אלי. אני נשוי, יש לי שני ילדים, ידעת זאת וכעת את באה אלי סתם בטענות!"

"מה אני יכולה לעשות עכשיו? לגדל ילד כרוך בהוצאות שאינני מסוגלת לעמוד בהן. הוא מתנכר לי ולילד ולא ישלם לי רק כי הוא נשוי עם ילדים שהוא צריך לדאוג להם?"

קרא עוד...

ניכור הורי בעת ולאחר גירושין קשים

children-354518 640

אחת התופעות הקשות המתרחשות במהלך גירושין בקונפליקט גבוה הינה "תסמונת הניכור ההורי". הניכור ההורי מופיע עקב הסתת בן זוג אחד, כנגד ההורה האחר. לרוב ההסתה והניכור ניגרמים על ידי האם, אצלה נמצאים הילדים רוב הזמן. לעיתים קרובות מתחילה תופעת הניכור עוד בשלב המאבק לקראת הגירושין. אחת הסיבות לכך הינה כלכלית: האם מעונינת להגיע להישגים כלכליים, על חשבון האב ושלומם הנפשי של הילדים. במקרים כאלה מסיתה האם את הילדים, והילד עלול להטיח כלפי אביו: "אתה לא קונה לי מה שאני צריך"... הילד המוסת הוא הרמקול לקולה של האם. הסיבות הנוספות לניכורהינן ריגשיות: האם פגועה עקב בגידה, חווית נטישה, תחושה של אובדן שליטה או חוסר אונים. לרוב מרגישה האם שבן זוגה נהג כלפיה בחוסר צדק. שכיחים המקרים בהם הצליח האב לבנות לעצמו זוגיות חדשה, בנה פרק ב', בעוד זו שקועה במרירות ובכעס. או אז יוצג האב על ידה כחסר איכפתיות כלפי הילדים. במוחם של הילדים יושתלו רעיונות, שיאמינו באמיתותם, עד כדי עיוות מציאות.

קרא עוד...

חזקת הגיל הרך ושאלת יישומה בבית המשפט

הtouch-11697 640שאלה היכן יהיו הילדים לאחר הגירושין מעסיקה את בתי המשפט בכל משפט גירושין שקיים. השאלה לגבי המקום בו ימשיכו הילדים להיות רוב ימות השבוע מועלית כשלזוג שמתגרש, ישנם ילדים ובית המשפט נדרש לעסוק בשאלה כאשר ההורים אינם מצליחים להגיע להסכמות ביניהם.

חוק הכשרות והאפוטרופוס בסעיף 25 מתייחס למגמה שילדים יהיו במשמורת האם עד גיל 6. לא נקבע המושג משמורת אך הפסיקה של בתי המשפט, התייחסה כך לנושא שהות הילדים אצל ההורים.

בדין העברי עד גיל 6 על הבן והבת להיות אצל האם, ומגיל 6 הבת אצל האם והבן אצל האב, ובתי הדין ובתי המשפט נטו להחליט על פי מגמה זו.

קרא עוד...

8/6/2021.   המשרד של עו"ד יואב צח וכס עבר ב 15/1/2021 מרחוב העצמאות 54 בחיפה אל שד' הפלי"ם 7, בניין הפניקס בחיפה, ליד קריית הממשלה. המשרד בקריית ביאליק, ברחוב רחל 4, איננו פועל. בברכה,   עו"ד יואב צח וכס

עו"ד יואב צח מסייע לחיילות וחיילים שקיבלו שיבוץ בצה"ל, שאיננו תואם את יכולותיהם והישגיהם. קורה שמשבצים "לא לפי צורכי הצבא", כאשר מי שלמד 5 יחידות מחשב בהצטיינות מוצבת כטבחית, כשאין לה רקע בנושא והיכולות שלה הרבה מעבר לתפקיד של טבחית. קורה גם שמציבים כתצפיתנית מי שאיננה מסוגלת לשבת שעות מול מסך, אבל למדה והוכשרה באימוני ספורט להיות מדריכתירונים. אני פונה למערכת הצבאית  על מנת שיבדקו מחדש לאור התעודות של החיילת או החייל, ומנסים יחדיו לגרום לשינוי השיבוץ הלא מותאם. עו"ד יואב צח וכס

הציבור מוזמן לקרוא את המאמרים החדשים שנוספו לאתר. 

 

 

28/10/15

באתר זה קיימים 123 מאמרים שכתב עו"ד יואב צח וכס.המאמרים  מתחומים שבהם עוסק עורך דין יואב צח וכס. מתחומים רבים של חיי היום יום.

ניתן להעזר בהם כבסיס לטענות משפטיות. המאמרים נכתבו על סמך ניסיון של עורך דין יואב צח וכס בבתי משפט, בהסתמכות על מאמרים וספרות משפטית ענפה, כשכל האמור במאמר על סמך ייצוג שייצג לקוחות. 

עו"ד יואב צח וכס 

 

 


 

12/08/2015

מפורטל נכי צה"ל- התגמולים שמשולמים לפי אחוזי הנכות, לנכי צה"ל.

______________________________________________________________________________

12/08/2015

ראיון עם עו"ד יואב צח - הטיפול שהעניק אגף השיקום לחייל צה"ל ששתי רגליו נקטעו

  _________________________________________________________________________________

20/7/2014

ראיון עם עו"ד יואב צח - על גישור משפחתי


 

10/7/2014

ראיון רדיו עם עו"ד יואב צח - על העלמות של 14,000,000 ₪ ששייכים למשוחררי צהל בהתאם לחוק הפיקדון של חיילים משוחררים


 

 

 

20/02/14

נכה תובע את חברת החשמל - כתבה בוואלה


 

 27/01/09

עו"ד יואב צח וכס בבג"צ: "מישהו היה צריך למות כדי שמשהו יזוז"


שם:
טל:
מייל:

תוכן ההודעה

עורך דין ירושות | עורך דין עיזבון
קרית ביאליק: רחל 4, טל’ 04-8721480 | חיפה: העצמאות 54, טל’ 04-8622257 | פקס: 04-8622292
נייד יואב: 054-8127007 | מייל: joabzach@gmail.com

 

האמור באתר אינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף ליעוץ משפטי הניתן ע"י עורך דין.

יואב צח וכס - עורך דין, נוטריון ומגשרC כל הזכויות שמורות

בניה - שמרת מחשבים - בנייה ניהול ותחזוקת אתרים